Uygulama Alanları

Creart prestij projelerinde, iç ve dış mekânlar için, müşteri ve projeye özel mimari dekorasyon ve bitiş elemanları tasarlayıp üretir. Bunu yaparken hem modern hem geleneksel tasarım öğelerinden ilham alır, tezyinde özgün bir kaynak olarak geleneksel Türk ve İslam sanatlarına da başvurur. 

Aydınlatma

Creart, sanat, deneyim ve teknolojiyi bir araya getirerek özgün i̇ç ve dış mekân aydınlatma ürünleri tasarlar, projeye özel çözümler geliştirir. 

Dekoratif Metal İşleri

Dekoratif metal işleri, geniş ürün yelpazesi içinde işlevsellik ve estetiğin entegre edildiği, farklı metal malzeme kullanımı ve yüzey bitiş işlemleri ile benzersiz tasarım ve uygulamaların yaratılmasına olanak sağlar. Creart; bu alandaki deneyimi, yarattığı mühendislik çözümleri ve zanaatkâr kadrosuyla yüksel kaliteli ürünler sunar, uygulamalar gerçekleştirir.

Geleneksel Türk Çini & Seramikleri

Geleneksel Türk Çinisi; yüksek oranda ve tüm katmanlara dağılmış kuvars içeriğine sahip, sıraltı boyama, perdah ve renkli sır teknikleri kullanılarak üretilmektedir. Creart’ın tasarımcıları ve zanaatkârları, mimari konsepte uygunluk ve müşteri beklentileri doğrultusunda, geleneksel Selçuk ve Osmanlı desenleri yanında, modern desen tasarımları ve uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Mimari gereksinim ve tasarım beklentileri ile örtüşen özel renk, boyut ve desende seramik tasarım ve üretimi, özgün çalışmalarımız kapsamındadır.

Dekoratif Cam İşleri

Creart; pencere, kapı, ışıklık, partisyon, panel, korkuluk, merdiven, kubbe gibi obje ve mimari unsurlarda kullanılmak üzere, özgün cam işleri tasarlar ve üretir. Dekoratif cam işlerinde; füzyon, vitray, rölyef, koparma, kumlama gibi teknikler kullanarak yapıların tezyininde yeni ufuklar açar.

Geleneksel Ahşap İşleri

Türk ve İslam motiflerini, kündekâri, oyma ve kakma gibi teknikleri uygulayarak kullanan Creart, geleneksel ahşap işçiliği alanındaki deneyimini mimari elemanlardan, dekoratif öğelere kadar pek çok alana aktarır. 

Taş & Taş Bitişli İşler

Creart’ın ürün tasarlayıp uygulama yaptığı alanlardan biri de masif mermer, taş ve CTP gibi kompozit malzemeden sanatsal objeler, işlevsel ürünler, kaplamalar ve mimari  bitiş işleridir.

Geleneksel Türk & İslam Sanatları

Creart, yukarıda özetlenen iş konularının tasarım ve uygulamasında, Hat, Tezhip, Ebru ve Minyatür gibi geleneksel Türk ve İslam sanatlarını güncel bir yorumla projelerine yansıtır.